Polanica Zdrój - Park Zdrojowy

źródło: www.polanica.net.pl

Polanica Zdrój to uzdrowiskowe miasteczko na Dolnym Śląsku. Leczy się tu głównie choroby gastronomiczne oraz kardiologiczne. Działają tutaj dwa uzdrowiskowe szpitale Zdrowie i Wielka Pieniawa a także kilka sanatoriów, przykładowo Szarotka, Carmen czy Korab. W Parku Zdrojowym (powierzchnia ok 13 ha) można zachwycać się rododendronami – rozkwitającymi od maja, magnolie oraz tysiące kwiatów. W Parku Zdrojowym działa także inna atrakcja czyli barwna fontanna, oraz Zakład Przyrodoleczniczy, Teatr Zdrojowy, Pijalnia Wód. Atrakcję, znajdującą się przy wyjściu z parku, stanowi również wykonana z betonu rzeźba przedstawiająca niedźwiedzia polarnego, powstała w 1910 r. Stoi ona w miejscu do jakiego doszedł lodowiec skandynawski podczas ostatniego zlodowacenia.

Być może o tym nie wiemy, ale duża część z nas korzysta z bogactwa Polanicy – jej źródeł. To tu wydobywa się, a potem butelkuje wodę znaną w całej Polsce – Staropolankę. Wydobywa się ją ze źródła Pieniawa Józef I i II. Kiedy już będziemy w Polanicy warto wybrać się do Góralki – Letniego Toru Saneczkowego. To stalowa rynna, po której zjeżdża się na sankach, w których w miejsce płóz są kółka. Inną ciekawostką może być wizyta w hucie szkła (więcej o atrakcjach w Polanicy przeczytasz TUTAJ).

Polecamy: noclegi w okolicy parku

Kudowa Zdrój noclegi - uzdrowisko położone na południowy zachód od Parku Narodowego Gór Stołowych.

 

Duszniki Zdrój noclegi - uzdrowisko leży na południe od Parku Narodowego Gór Stołowych. Poza uzdrowiskiem to ośrodek narciarski - Duszniki Zdrój Zieleniec

 

Polanica Zdrój noclegi - Polanica oferuje noclegi w pobliżu Parku Narodowego Gór Stołowych.