Duszniki Zdrój Dorek Chopina

źródło: www.duszniki.com.pl

Duszniki Zdrój to uzdrowisko na Dolnym Śląsku, nieopodal granicy z Czechami. Duszniki Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce. Do dziś ocalał średniowieczny układ zabudowy starego miasta, zabytkowe kościoły czy dworek Fryderyka Chopina – w którym co roku odbywają się koncerty włącznie z Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim.

Uzdrowisko w Dusznikach położone jest w pewnym oddaleniu od centrum miasta – dzięki temu kuracjusze mają niezbędną ciszę i spokój. W głównym punkcie znajduje się Park Zdrojowy – każdej wiosny porasta go morze kwiatów. Tutaj znajdują się cztery fontanny – wśród nich najbardziej znana jest Kolorowa Fontanna – od wiosny do jesieni, wieczorem, fontanna podświetlana jest różnokolorowymi światłami, które razem ze pióropuszami wody „tańczą” w takt odtwarzanej muzyki. W parku odnajdziemy także pijalnię wód mineralnych z wodami: Jan Kazimierz oraz Pieniawa Chopina, obok pijalni – Muszla Koncertowa.

W Dusznikach-Zdroju warto zwiedzić Muzeum Papiernictwa – znajduje się ono w zabytkowym młynie papierniczym z XVII w., przy rzece – Bystrzyca Dusznicka. Na początku XIX w. dusznicki młyn zaliczany był do grona pięciu najsłynniejszych w Europie. Produkowano i produkuje się nadal tak zwany papier czerpany. W dodatku, w czasie pobytu w muzeum, można samemu wykonać kartę takiego papieru.

Duszniki to nie tylko uzdrowisko – to miejsce wypoczynku narciarzy. W części Dusznik – Zieleńcu są najlepsze w Kotlinie Kłodzkiej warunki do uprawiania narciarstwa. Funkcjonuje tu dużo wyciągów i tras narciarskich (jeśli potrzeba – są dośnieżane), część tras narciarskich jest oświetlone po zmroku. Latem, w Zieleńcu, można skorzystać z dużej ilości tras rowerowych.

Jeśli szukasz noclegu w Zieleńcu lub Dusznikach – sprawdź ofertę TUTAJ.

Polecamy: noclegi w okolicy parku

Kudowa Zdrój noclegi - uzdrowisko położone na południowy zachód od Parku Narodowego Gór Stołowych.

 

Duszniki Zdrój noclegi - uzdrowisko leży na południe od Parku Narodowego Gór Stołowych. Poza uzdrowiskiem to ośrodek narciarski - Duszniki Zdrój Zieleniec

 

Polanica Zdrój noclegi - Polanica oferuje noclegi w pobliżu Parku Narodowego Gór Stołowych.